Klimczok i Szyndzielnia na weekend


Tym razem chciałam przedstawić ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu aktywnie w górach na Klimczoku i Szyndzielni. Dlaczego wybrałam te miejsca? Po pierwsze zarówno w okolicy Klimczoka jest schronisko górskie PTTK jak i na Szyndzielni. Po drugie obie góry znajdują się dość blisko siebie.

Klimczok (1117 m n.p.m) – to szczyt należący do Beskidu Śląskiego, który położony jest w północno-wschodniej części Pasma Baraniej Góry. Na zboczach Magury znajduje się Schronisko PTTK.

Szyndzielnia (1028 m n.p.m) – szczyt w Beskidzie Śląskim, który wznosi się na północ od Klimczoka. Szyndzielnia leży pomiędzy doliną Olszówki, Wapienicy i Białki. Dostać się tu można z Bielska Białej. Jeżeli podróżujesz z dziećmi lub sam nie czujesz się na siłach by wejść na Szczyt to możesz się tu dostać dzięki kolejce linowej. Zanim jednak zdecydujesz się na transport nią sprawdź w jakich miesiącach i godzinach jest czynna kolejka.

Z Klimczoka i Szyndzielni prowadzi wiele szlaków do różnych ciekawych miejsc. Przy okazji tuż pod Klimczokiem znajduje się chatka turystyczna, którą odwiedza masa wędrowców. Znajdują się w niej różne fotografie związane z szczytem, okolicą ale także ogólnie górami.

Warto odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie nocleg w jednym ze schronisk i przyjechać tu na weekend. Nie ma tu miejsca na nudę, także szczerze polecam odwiedzić Klimczok i Szyndzielnię na weekend.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: