Podróżuj lepiej. Anna i Marcin Nowakowie – [recenzja książki]


Co to znaczy tanio podróżować? Jak można pogodzić pełny etat z pełnowartościowym podróżowaniem? Co kryje w sobie tak naprawdę słowo TANIO? I czy to w ogóle możliwe by podczas takiego częstego podróżowania nie zbankrutować i w tym samym czasie prowadzić normalne życie? Jak oszczędzać, jak zwiedzać? Jak to wszystko ze sobą pogodzić?  Na te i masę innych pytań znajdziecie odpowiedzi w książce Ani i Marcina Nowaków – Wędrownych Motyli z bloga www.GdzieWyjechac.pl .

O co chodzi z tym tanim podróżowaniem?

Zawsze w recenzji wyrażam w pełni swoje zdanie na temat danej książki. Tu nie będzie inaczej, bo to co przeczytacie to 100 % mojej opinii na temat ich książki, ale zanim zacznę recenzować muszę, ale to muszę się wcisnąć tu ze swoją osobą – muszę – bo sama jestem blogerem, robię to co Ania i Marcin – podróżuję niskobudżetowo – i chcąc czy nie muszę tu się ze swoją osobą na początek wtrącić.

Jestem blogerką i piszę o podróżach od 2012 roku, podobnie jak Motyle, choć oni ciut wcześniej zaczęli. Znamy się też osobiście już wiele lat. Ania i Marcin przez ten czas wykonali na swoim blogu i dla samych siebie kawał dobrej, podróżniczej roboty. Sama po sobie widzę jak ewaluuję, bo jak oni stara się nie stać w miejscu z blogiem.

Ania i Marcin zrobili niesamowity postęp i idą dalej do przodu! na co się świetnie patrzy z boku, jako koleżanka – również blogerka. Podróżowania, organizacji wojaży, budżetowania, zarządzania czasem i odkrywania trzeba się nauczyć. Musimy popełnić wiele podróży ale także i błędów by potem wyciągnąć wnioski. Książka „Podróżuj lepiej” pokazuje lata doświadczeń Motyli, jest owocem ich trudnej pracy, która cały czas trwa, ale osiągnęła już inny poziom.

Tanio nie oznacza gorzej. Oznacza mądrzej. I o tym jest ta książka.

Podróżuj lepiej – czego nauczysz się z książki?

To nie jest złoty poradnik, po którym rzucisz wszystko i zaczniesz tanio podróżować. Zdobędziesz tajemną wiedzę i od teraz wszystko co związane z podróżowaniem będzie łatwe, proste i ekonomiczne. Nie. Książka Motyli otwiera szerzej oczy na ogrom spraw związanych z podróżowaniem. Ania i Marcin na podstawie własnych doświadczeń dzielą się tym, co sami przeżyli na własnej skórze.

Doradzają ale nie zmuszają. Dają swobodę. W książce znajdziecie ogrom przydatnych porad. Dowiecie się na czym polega magiczne wyrażenie taniego podróżowania. Jak rezerwować bilety, jak szukać noclegów, jak się spakować, jak się nastawić i przygotować przed, w trakcie i po podróży. Jak zadbać o konta w banku, finanse, jak nazbierać na dłuższą podróż i jak ją w ogóle odbyć na etacie, z 26 dniami urlopu na karku. Jak nadać temu wszystkiemu logiczny sens, jak nie paść ofiarą pokus w życiu codziennym, by móc odłożyć na to co ważne – czyli na podróże. Tu tych porad jest naprawdę bardzo dużo. Ułożenie tematów było bardzo przemyślane, więc spokojnie – przebrnięcie przez wszystko krok po kroku.

Motyle dają wiele praktycznych wskazówek i podają przydatne linki do stron, które pomogą wam w wyszukiwaniu podróży lub zorganizowaniu się pod nią. Przy okazji znajdziecie wypowiedzi wielu blogerów podróżniczych, a także dostaniecie gotowca z pomocnymi adresami blogów, gdzie pisze się praktycznie o zwiedzanych miejscach.

Książka powinna wskazać ci wiele dróg i możliwości na to jak zarządzać podróżowaniem, nawet na etapie planowania i formie zamysłu o podróży. Co uzyskasz po jej przeczytaniu? Ogrom przydatnej wiedzy, którą wykorzystaj i zacznij ją wdrażać w swoje plany podróżnicze. Nie traktuj książki jako „10 przykazań podróżnika”. Ty nic nie musisz, ale inspirować się możesz. Nawet ja, stara blogerka znalazłam tu kilka inspiracji, które na pewno mi się przydadzą podczas planowania kolejnych wyjazdów.

PANA0361.jpg

fot. https://gdziewyjechac.pl/o-nas

Dla kogo jest książka „Podróżuj lepiej” – Ani i Marcina Nowaków? 

Tu nie ma ograniczeń. Nie mogę napisać, że dla tych co planują rozpoczęcie podróżowania w swoim życiu – bo to nieprawda. Nie ma etapu na którym jesteś byś zaczął ją czytać.

Nie napiszę także, że ta książka będzie niepotrzebna blogerowi podróżniczemu, bo się serio przyda! Może naprawdę być inspiracją.

Czy to dobra książka dla osób, które podróżują z biurami podróży? TAK – bo, nie trzeba na własną rękę wyjechać daleko, a taki typ osób często się tego boi by coś zrobić samemu. Motyle pokazują, że nawet regularny klient biura podróży z „all inclusive” może sięgnąć po tę książkę.

Tak naprawdę każdy, kogo interesuje podróżowanie na własną rękę może sięgnąć po tę książkę – nie ma znaczenia czy zaczynasz przygodę z podróżowaniem czy jesteś już w tym temacie starym wyjadaczem.

Co powie blogerka z Obserwatorium podróży o książce? 

Powie, że jest dumna, że sąsiedzi z miasta obok wydali tak wartościową książkę, która takiej starej podróżniczej wydze jak jak się też przydała. Mimo wielu różnic jakie są między mną a Motylami w kwestii organizacji, planowania, zamysłu na podróż to widzę ogromne podobieństwo, które mnie bardzo cieszy – bo mamy wspólny cel. Czerpać ze swojej pasji jak najwięcej, dzieląc się nią z innymi. 

Książka dostępna jest pod TYM adresem, klikajcie, To super pomysł na prezent dla kogoś lub dla samego siebie, bo otworzyć oczy szerzej na podróżowanie. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: