W 2021 roku udało się zdobyć kilka szczytów z Korony Gór Polski. Opisana trasa na Kłodzką Górę jest najprostszą opcją. Naszym celem nie było łączenie tras ani robienie pętli, gdyż w ciągu paru dni planem było zdobycie kilku szczytów, zatem na 1 dzień przypadł zawsze 1 szczyt, lub czasem nawet 2 + czas dojazdu, bo była to wycieczka objazdowa po Kotlinie Kłodzkiej. Pierwszym szczytem tej wyprawy była Kłodzka Góra, zapraszam do opisu szlaku.
Spis treści:
Szlak niebieski z Przełęczy Łaszczowa na Kłodzką Górę
Samochód możecie zostawić przy Przełęczy Łaszczowa (592 m n. p.m). Przełęcz znajduje się niedaleko miejscowości Bardo, do Kłodzka mamy też niedaleko. Kłodzka Góra (757 m n. p. m) stanowi drugi najwyższy szczyt Gór Bardzkich. W okresie ustanawiania Kłodzkiej Góry jako szczytu należącego do KGP, góra była uznawana za najwyższą. Obecnie najwyższym szczytem jest Szeroka Góra (765 m n. p. m). Mimo to, Kłodzka Góra stanowi szczyt należący do Korny Gór Polski.
Na górze znajduje się wieża widokowa, na którą można bezpłatnie wejść i podziwiać widoki. Wejście szlakiem niebieskim nie powinno nikomu sprawić trudności. Trasa jest prosta a przewyższenie nie duże. Czas przejścia w obie strony nie powinien zająć Wam więcej niż 2 h 15 min. Dodając do czasu odpoczynek, wejście na wieżę widokową – możemy policzyć sobie około 3 h na zwiedzenie góry i zejście do samochodu.
Jak można dostać się jeszcze na Kłodzką Górę?
Szlak żółty z Kłodzka prowadzi bezpośrednio na Kłodzką Górę [trasa].
Szlak niebieski, który opisałam wyżej, ale można wycieczkę rozpocząć z miejscowości Bardo [trasa].
Tak naprawdę są to najlepsze opcje, szczególnie dla tych, którzy górę zdobywają przejazdem. Tym osobom bardzo polecam naszą trasę, bo mimo wszystko czas dojazdu, następnie szukanie miejsca na nocleg (namioty w naszym przypadku) i dalej ruszanie na kolejną trasę – zajmuje czas.
Naszym kolejnym celem był Rudawiec. O nim w osobnym wpisie.