Kłodzka Góra (KGP) – szlak niebieski


W 2021 roku udało się zdobyć kilka szczytów z Korony Gór Polski. Opisana trasa na Kłodzką Górę jest najprostszą opcją. Naszym celem nie było łączenie tras ani robienie pętli, gdyż w ciągu paru dni planem było zdobycie kilku szczytów, zatem na 1 dzień przypadł zawsze 1 szczyt, lub czasem nawet 2 + czas dojazdu, bo była to wycieczka objazdowa po Kotlinie Kłodzkiej. Pierwszym szczytem tej wyprawy była Kłodzka Góra, zapraszam do opisu szlaku.

Spis treści:

  1. Szlak niebieski z Przełęczy Łaszczowa na Kłodzką Górę
  2. Jak można dostać się jeszcze na Kłodzką Górę?

Szlak niebieski z Przełęczy Łaszczowa na Kłodzką Górę

Samochód możecie zostawić przy Przełęczy Łaszczowa (592 m n. p.m). Przełęcz znajduje się niedaleko miejscowości Bardo, do Kłodzka mamy też niedaleko. Kłodzka Góra (757 m n. p. m) stanowi drugi najwyższy szczyt Gór Bardzkich. W okresie ustanawiania Kłodzkiej Góry jako szczytu należącego do KGP, góra była uznawana za najwyższą. Obecnie najwyższym szczytem jest Szeroka Góra (765 m n. p. m). Mimo to, Kłodzka Góra stanowi szczyt należący do Korny Gór Polski.

Kłodzka Góra 757 m n.p.m
Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze
Widok z wieży widokowej na Kłodzkiej Górze

Na górze znajduje się wieża widokowa, na którą można bezpłatnie wejść i podziwiać widoki. Wejście szlakiem niebieskim nie powinno nikomu sprawić trudności. Trasa jest prosta a przewyższenie nie duże. Czas przejścia w obie strony nie powinien zająć Wam więcej niż 2 h 15 min. Dodając do czasu odpoczynek, wejście na wieżę widokową – możemy policzyć sobie około 3 h na zwiedzenie góry i zejście do samochodu.

Jak można dostać się jeszcze na Kłodzką Górę?

Szlak żółty z Kłodzka prowadzi bezpośrednio na Kłodzką Górę [trasa].

Szlak niebieski, który opisałam wyżej, ale można wycieczkę rozpocząć z miejscowości Bardo [trasa].

Tak naprawdę są to najlepsze opcje, szczególnie dla tych, którzy górę zdobywają przejazdem. Tym osobom bardzo polecam naszą trasę, bo mimo wszystko czas dojazdu, następnie szukanie miejsca na nocleg (namioty w naszym przypadku) i dalej ruszanie na kolejną trasę – zajmuje czas.

Naszym kolejnym celem był Rudawiec. O nim w osobnym wpisie.

Jedna myśl na temat “Kłodzka Góra (KGP) – szlak niebieski

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: