Fotografia produktowa od przedmiotu do martwej natury – Eberhard Schuy


Zacznę od tego, że sięgając po tę książkę z wydawnictwa Galaktyka zastanowiłam się chwilę dlaczego sięgamy po różnego rodzaju produkty? Zachęca nas przede wszystkim jego wizualne przedstawienie. W Internecie czy katalogach przyciąga nas obraz, w mediach sposób zareklamowania słowem przedmiotu a w telewizji forma prezentacji.

Książka ilustruje czytelnikowi dosłownie krok po kroku jak zaprezentować produkt, by jego zdjęcie w katalogu czy stronie internetowej wzbudziło zainteresowanie i przyciągnęło klienta. Przede wszystkim pierwszą kwestię jaką chcę poruszyć po lekturze jest moje ogromne zadowolenie z formy relacji użytej w książce: czytelnik – autor.

E. Schuy wyjaśnia kolejno wszystko, ilustruje jak wykonać zdjęcie od podstaw. Jakiego użyć światła, jak ułożyć aparat, z której perspektywy wykonać zdjęcie, jak przygotować otoczenie, na co zwracać uwagę podczas wykonywania zdjęcia, jak ułożyć sam przedmiot by przyciągał klientelę.

Każdy opisany przedmiot składa się z jego opisu i pomysłu autora, zdjęcia końcowego, opisu krok po kroku wykonania zdjęcia wraz z wizualizacją, opisami parametrów i ustawień aparatu. To taka rozbudowana  ściąga z zajęć z fotografii produktowej.

Przyda się laikowi jak i profesjonalistom, ciekawy przekaz, przepiękne zdjęcia i ogrom wiedzy przedstawiony czytelnikowi. Po drodze znajdziecie kilka linków do filmików, które utrwalą Wam wiedzę i dodatkowo pozwolą na zrozumienie wielu kwestii fotografii produktowej. Polecam!

Jedna myśl na temat “Fotografia produktowa od przedmiotu do martwej natury – Eberhard Schuy

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: