Książka stanowi naprawdę inspiracje dla każdego, kto ma podstawy, ale nie wie jak je wykorzystać. Jest w niej tyle pomysłów i dobrych rad, że sami się zdziwicie czytając ją, że z „niczego” można zrobić coś wielkiego. Strona po stronie będziecie odkrywali coś nowego.

Dowiecie się, że odbitki można robić na dosłownie wszystkim, zobaczycie jak wydobyć piękno za pomocą koloru w fotografii, zapoznacie się z tajnikami HDR ( niesamowite efekty!), zasmakujecie przygotowań pięknych pejzaży i dowiecie się jak np. fotografować karnawał czy realizować długoterminowe projekty. Są fanatycy wśród Was burz? Proszę bardzo, o burzach i specyfice ich fotografowania też poczytacie w tej książce. Motywy przewodnie, inspiracje, tworzenie fotobloga, woda, cień, piasek. Wszystko w tej książce.

Inspiracje fotograficzne to bardzo doby zbiór złotych myśli i efektów, które warto poznać. Czasem wydaje się nam coś niemożliwe. Uważamy, że mamy za słaby sprzęt, nie mamy odpowiedniego programu czy też nasze umiejętności są mało wystarczające. Po lekturze zobaczycie, jak wiele z tych wymienionych punktów jesteście sami w stanie zrobić.

Autor pisze zrozumiale i przede wszystkim ciekawie! Ja chciałam czytać dalej i odkrywać świat fotografii na nowo! Polecam serdecznie!

Katarzyna Irzeńska