Wiedeń: przewodnik-celownik


Zwiedzając Wiedeń spacerowałam po mieście z przewodnikiem wydawnictwa Bezdroża z serii przewodnik-celownik. Wygodna forma pozwalała na czytanie go w różnych warunkach, bardzo komfortowe jest przeglądanie stron. 

Przewodnik zawiera zarówno informacje praktyczne, mapki jak i alfabetyczny spis najważniejszych miejsc i zabytków, co zwiedzającemu bardzo ułatwia wyszukiwanie. Jest praktyczny i przybliża najważniejsze informacje dotyczące zwiedzanych miejsc.  Wiedeń to przede wszystkim dwa pałace Sisi, rezydencja letnia i zimowa, które są dość dokładnie opisane w przewodniku.

Czasem zdarza się, że jesteśmy w danym miejscu i nie mamy za dużo czasu na swobodne zwiedzanie bo nagli nas czas. Pomocne są fotografie przy obiektach, nawet szybko przemierzając ulice można zerknąć do przewodnika i szybko zlokalizować miejsce, które własnie mijamy. Polecam także przeczytać przewodnik „od deski do deski” co pozwoli na pełne poznanie podstawowych informacji na temat Wiednia. Na końcu w dużym skrócie są opisane informacje praktyczne związane z komunikacją, restauracjami czy noclegami.

Ciekawa propozycja zarówno dla zwiedzających jak i dla tych, którzy chcą poznać Wiedeń, a niekoniecznie mają okazję go osobiście zobaczyć.

Katarzyna Irzeńska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: