Fotografowanie kobiet 500 kreatywnych ujęć – Michelle Perkins


Zastanawiacie się czasem jak wykonać zdjęcie by wyszło idealnie. Jak ustawić modelkę oraz dobrać elementy by całość komponowała się w jedność, a owa jedność wyrażała to co sobie w głowie wymyśliliście. Szukamy często inspiracji w Internecie, reklamie czy na ulicy. Tyle ile jest modelek tyle można wymyślić różnych poz i ustawień, a każde zdjęcie wyjdzie nam inaczej.

W książce „Fotografowanie kobiet . 500 kreatywnych ujęć” znajdziemy zapewne kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt pomysłów. Uwaga skupiona została tutaj na portrecie. Rozdziały podzielone są na różnego rodzaju ujęcia, np. do ramion, od pasa w górę, całych postaci czy pozycje siedzące i stojące. W książce jest trochę tekstu wprowadzającego nas w sztukę robienia kreatywnych zdjęć kobiet. Resztę stanowią zdjęcia, które odzwierciedlają to, że każda kobieta jest inna.

Pokazane są kobiety różnych narodowości co pozwala na wskazanie różnic wśród modelek, a także podkreśla to fakt, że nie każdego można sfotografować z tej samej perspektywy.

Uważam, że każdy znajdzie coś dla siebie i to dobra „ściąga” dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z damskim portretem. Idealne rozwiązanie, dla tych, którzy chcą przedstawić modelowi kilka propozycji na zdjęcie. Osoba, której chcemy wykonać zdjęcie może zobaczyć jak wiele jest różnych motywów do wykorzystania oraz gadżetów, a Ty jako fotograf sam uznasz, czy wybrany motyw pasuje do Twojego modela. Myślę, że spokojnie książka powinna znaleźć się w torbie z aparatem i śmiało z niej korzystaj czerpąjąc pomysły.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: