„Teraz i zawsze” Carolyn Egan


Kolejna bardzo dobra i mocno poruszająca książka z serii „Dobre strony„. Po Haroldzie Fry miałam okazję przenieść się w całkowicie inny świat.  Maia umarła. Zostawia męża Stevena i małego synka. Ich życie przewraca się do góry nogami i szukają sensu, który właśnie stracili. Historia przeplatana jest mistyką. Bohaterka umarła, ale cały czas czuwa nad swoja rodziną, pomaga jej w tym pies Barney, który wyczuwa obecność Mai.

„Teraz i zawsze” to smutna i wzruszająca historia, przepełniona uczuciami. Po przeczytaniu książki nasunęła mi się taka myśl, że kocha się cały czas, nawet po śmierci. Miłość zwycięża wszystko, ale do odejścia drugiej osoby i akceptacji rzeczywistości, trzeba się przygotować, ale jak?

Maia – „ulotna” bohaterka tej powieści staje się nagle drogowskazem dla Stevena i syna, towarzyszy im w każdej chwili i uczy wszystkiego na nowo. Gdy przygotuje ich na dalsze życie i zmaganie się z codziennością, wtedy spokojnie będzie mogła zostawić ich samych i naprawdę odejść. Historia wręcz baśniowa o istnieniu duszy, która ma wpływ na dalsze losy bohaterów i kieruje ich życiem, daje o sobie znać na każdym kroku i wskazuje drogę.

Gdy się kogoś kocha, jest się z nim na zawsze. To właśnie główne przesłanie tej książki. Przepiękny obraz psychologiczny każdego z bohaterów oraz  uczucia im towarzyszące wzbudzają w czytelniku emocje. Rewelacyjnie ukazana różnica między rozumieniem śmierci przez małe dziecko, a dorosłego mężczyznę. Mistyka…, tajemnica wiary w ducha i życie po śmierci.

Gotowość na dalsze życie i pełne oddanie rodzinie. Taka jest Maia, taka jest bohaterka o której przeczytasz przepiękną opowieść i zastanowisz się po lekturze nad swoim życiem.

Polecam mimo, że opowieść smutna, ale cudownie przepełniona ciepłem rodzinnym i miłością!

Katarzyna Irzeńska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: